Partnercontent Lasrobots

Een robot versterkt het team bij Damme Kunststoffen

Bij Damme Kunststoffen in Amsterdam staat een compact team dat kunststof opslagtanks, lekbakken en ander maatwerkproducten produceert voor uiteenlopende sectoren. Het bedrijf is klein, met slechts een handvol medewerkers. Toch koos Damme Kunststoffen voor een extra kracht op de vloer, in de vorm van een lasrobot.

15 oktober 2026

4

In de kunststoflasindustrie is automatisering nog geen standaard. Terwijl in de metaalsector robotlassen al jaren gemeengoed is, blijft kunststoflassen vaak handwerk. Dat handwerk is zwaar. Extrusielassen vraagt kracht, precisie en uithoudingsvermogen, en net als in de metaalsector worden vakmensen steeds schaarser.

Valk Welding automatiseert al meer dan 45 jaar het lasproces voor de metaalindustrie. Die kennis zet Valk Welding nu in om ook het kunststoflassen te automatiseren. Een goede kunststoflas hangt af van drie factoren: temperatuur, snelheid en lasdruk. Samen bepalen deze de kwaliteit van de verbinding. Bij extrusielassen verhit hete lucht het basismateriaal, waarna het vermalen en geplastificeerde lasdraad wordt toegevoegd. Een robot houdt deze factoren stabiel en legt zo een consistente las, ook op plekken die voor een lasser lastig bereikbaar zijn.

Samen met Damme Kunststoffen bouwde Valk Welding een systeem dat het lasproces versterkt. De basis bestaat uit een Panasonic LA-1800 lasrobot met een Munsch extruder. De LA-1800 heeft een bereik van 1800 mm en een draagvermogen van 26 kilo, dit maakt de robot erg geschikt voor het kunststoflasproces. De robot staat op een sokkel en voor de robot ligt een Panasonic manipulator in liggende positie met een achthoekige lastafel, die het product roteert om de verticale as. De manipulator beweegt harmonisch mee met de robot, waardoor er naadloos mooie lassen gelegd kunnen worden.

Voor Damme Kunststoffen betekent de komst van de nieuwe robotinstallatie consistente laskwaliteit, minder fysieke belasting voor de medewerkers en een productie die klaar is voor de toekomst. Geautomatiseerd lassen vervangt het vakmanschap niet, maar versterkt het. Ook voor kleine bedrijven loont die stap.

3

VALK WELDING
STAALINDUSTRIEWEG 15
2952 AT ALBLASSERDAM
+31786917011
info@valkwelding.com
www.valkwelding.com
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Wat heb je nodig

Meer weten over

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
14 oktober 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine